.

Monday, May 16, 2011

Đorini „orlići“ pukli u Novom Sadu

Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije loše je pocela Evropsko prvenstvo za decake ispod 17 godina, koji organizuje upravo naša zemlja. „Orlici“ koje sa klupe predvodi selektor Milovan Ðoric poraženi su u Novom Sadu od Danske - 3:2.

A pocelo je kako se samo poželeti može. Posle pocetnog odmeravanja snaga, Srbija je došla u vodstvo prelepim golom Ješica iz slobodnog udarca u 31. minutu. Samo dva minuta kasnije Johanson je posle katastrofalne greške kompletne odbrane poravnao rezultat na 1:1. Život je izabranicima Milovana Ðorica zagorcao naš reprezentativac Nastic, koji je u 39. minutu postigao autogol. Bio je to šok za naše igrace, koji ipak uspevaju da povežu redove i da u 54. minutu poravnaju na 2:2. Strelac je bio Ožegovic. Fišer je u 75. minutu bio najprisebniji i doneo svom timu prva tri boda na turniru. Naredni rival su Francuzi, a mec je na programu 6. maja. Rezultati grupe B: Nemacka - Holandija 0:2, Ceška - Rumunija 1:1.